RSS feed for SilentDawn

SilentDawn has logged 12 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry