Sort by
  • Argylle

  • Mean Girls

  • Anyone But You

  • Wonka

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

  • Thanksgiving

  • Leave the World Behind

  • Five Nights at Freddy's

  • Love at First Sight

    ★★

  • A Haunting in Venice

  • Dumb Money

  • Priscilla

  • The Killer

  • Red, White & Royal Blue

  • The Boy and the Heron

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • No Hard Feelings

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

  • To Catch a Killer

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Bottoms

  • Knock at the Cabin

  • Eileen

  • Theater Camp

  • Infinity Pool

  • Missing

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

  • Talk to Me

    ★★½

  • Hellraiser

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

  • Bros

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Bones and All

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

  • Not Okay

  • Bullet Train

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Fire Island

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • No Exit

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • No Time to Die

  • The Black Phone

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Last Duel

    ★★