Ben has logged 179 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
What Richard Did

What Richard Did

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Woods

The Woods

2006
×
Edit this entry  
03
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
Edit this entry  
02
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
Edit this entry  
01
Szamanka

Szamanka

1996
×
Edit this entry  
18
Run For Your Wife

Run For Your Wife

2012
×
Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Gossip

Gossip

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Antitrust

Antitrust

2001
×
★★★
Edit this entry  
04
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
Edit this entry  
30
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
Edit this entry  
29
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Secuestro Express

Secuestro Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Messengers

The Messengers

2007
×
★★
Edit this entry  
03
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★
Edit this entry  
02
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Edit this entry  
27
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vamps

Vamps

2012
×
Edit this entry  
18
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
Edit this entry  
18
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love Crime

Love Crime

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★
Edit this entry  
16
The Sea Wolves

The Sea Wolves

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Mangler

The Mangler

1995
×
Edit this entry  
15
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Sun-Tribe Myth from the Bakumatsu Era

A Sun-Tribe Myth from the Bakumatsu Era

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bare Behind Bars

Bare Behind Bars

1980
×
Edit this entry  
13
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Soul Survivors

Soul Survivors

2001
×
★★
Edit this entry  
11
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Edit this entry  
10
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Edit this entry