Ben has logged 32 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Collateral Damage

Collateral Damage

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bully

Bully

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
North West Frontier

North West Frontier

1959
×
★★★½
Edit this entry  
29
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Faster

Faster

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars Collection

Star Wars Collection

×
Read the review Edit this entry  
25
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
The Core

The Core

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Livid

Livid

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Northside 777

Call Northside 777

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Foul Play

Foul Play

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Critical Condition

Critical Condition

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serenity

Serenity

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Desperate Hours

The Desperate Hours

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Intruders

Intruders

2011
×
★★
Read the review Edit this entry