• She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Abandoned

    ★★

  • Terror on the Prairie

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Vengeance

    ★★

  • The Alex Leyba Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Deep Water

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Dog

    ★★★

  • Shut In

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Moonfall

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sweet Memories

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Injustice

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That