Sort by
  • The Thing From Another World

    ★★½

  • Inland Empire

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★½

  • Be My Cat: A Film for Anne

    ★★★★

  • Murders in the Zoo

    ★★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★½

  • Fantastic Four

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Loki

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • Miami Blues

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★½