• Rise

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Moonshot

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers

    ★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½