• Elvis

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Mad God

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Azor

    ★★★½

  • Limbo

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

  • Social Hygiene

    ★★★★

  • Liborio

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Money Plane

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Disco

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Sunday, Monday And Tuesday I Was Out Of Film In Chicago

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Loqueesha

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Tomorrow I Will Be Dirt

  • Shazam!

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Joni Mitchell - Both Sides Now: Live at the Isle of Wight Festival 1970

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½