• The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Deep Water

  • The Weekend Away

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

  • Death on the Nile

  • Neymar: The Perfect Chaos

  • Faraway

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Red Notice

  • Eternals

  • Robin Robin

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • My Heroes Were Cowboys

    ★★

  • The Last Duel

  • The Guilty

    ★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Private Desert

  • Spencer

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

  • Belfast

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Beckett

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Capitu and the Chapter

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • O Caso Evandro

  • Oxygen

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Save Ralph

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Coming 2 America

    ★★

  • Introduction

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★

  • Doctor Castor

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★