Sort by

Ezequiel has logged 348 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unscrupulous Ones

The Unscrupulous Ones

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isto é Noel Rosa

Isto é Noel Rosa

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ransom

Ransom

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Margin

The Margin

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell's Hinges

Hell's Hinges

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nun

The Nun

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tribute to Eric Rohmer

Tribute to Eric Rohmer

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
October Rumbles

October Rumbles

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Sundown

Red Sundown

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Swimming Out Till the Sea Turns Blue

Swimming Out Till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Ronde

La Ronde

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Matewan

Matewan

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Big Man

Little Big Man

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Exists

Love Exists

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Footloose

Footloose

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Angels of Sin

Angels of Sin

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry