Sort by

Silversaxophone has logged 19 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Beatles Changed the World

How the Beatles Changed the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell's Highway

Hell's Highway

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Buccaneer Bunny

Buccaneer Bunny

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
R.E.M. By MTV

R.E.M. By MTV

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gazebo

The Gazebo

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Diverge

Diverge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry