• The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Pebble and the Boy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Steve McQueen: The Lost Movie

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Billie

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Rumba Kings

    ★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Waru

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Happy End

    ★★★

  • The Other Side of Hope

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Buster Keaton: The Genius Destroyed by Hollywood

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Mediterranea

    ★★

  • Mustang

    ★★★★

  • Carol

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Taxi

    ★★★★½

  • Listen to Me Marlon

    ★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • She's Funny That Way

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • Force Majeure

    ★★★★

  • Girlhood

    ★★★

  • Effie Gray

    ★★★½