Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Festival of Troubadours

The Festival of Troubadours

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
The Invisible Frame

The Invisible Frame

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
My Uncle

My Uncle

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night

Last Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Arım Balım Peteğim

Arım Balım Peteğim

1970
×
★★★
Edit this entry  
26
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Between Two Worlds

Between Two Worlds

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Doom of Love

Doom of Love

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★½
Edit this entry  
16
In Good Hands

In Good Hands

2022
×
★½
Edit this entry  
16
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Edit this entry  
15
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★½
Edit this entry  
14
Memory Box

Memory Box

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
25
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★½
Edit this entry  
23
Deception

Deception

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Gospel According to St. Matthew

The Gospel According to St. Matthew

1964
×
★★★
Edit this entry  
22
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★½
Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
All-In

All-In

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Love Steaks

Love Steaks

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Night of Silence

Night of Silence

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Evolution

Evolution

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wild Abandon

Wild Abandon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
Edit this entry  
10
In Between

In Between

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★★½
Edit this entry