Sim has logged 64 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Time

In Time

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Allegiant

Allegiant

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Insurgent

Insurgent

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Divergent

Divergent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry