• Where the Crawdads Sing

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Clickbait

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • The Chair

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Life in a Year

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★