• Senior Year

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • Special Delivery

    ★★★★

  • The Sunday Runoff

    ★★★½

  • The End of the Pale Hour

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Salaryman

    ★★★★

  • Parasite in Love

    ★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Sing a Bit of Harmony

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Maniac Driver

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★½

  • Sensei, Would You Sit Beside Me?

    ★★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • A Pure Place

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Tokyo Kurds

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Midnight

    ★★★½

  • Lansky

    ★★★★

  • Skater Girl

    ★★½

  • Edge of the World

    ★★½

  • Extraneous Matter

    ★★★

  • A Madder Red

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Homunculus

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Gaia

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Sadness

    ★★★½

  • Höllental

    ★★★★★

  • Shock Wave 2

    ★★★

  • The Stand

    ★★

  • Christmas Crossfire

    ★★½

  • The Superdeep

    ★★★½

  • It's a Summer Film!

    ★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★

  • Slate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Albträumer

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Spiritwalker

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★