Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Foxtrot Six

Foxtrot Six

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home2Home

Home2Home

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gigolo 2

The Gigolo 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jet Generation

Jet Generation

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Come True

Come True

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frankfurt: The Face of a City

Frankfurt: The Face of a City

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Vampire

Little Vampire

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Degree of Murder

Degree of Murder

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Family Plot

Family Plot

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Iris

Hotel Iris

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marnie

Marnie

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cat

The Cat

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Samurai Avenger: The Blind Wolf

Samurai Avenger: The Blind Wolf

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Pure Place

A Pure Place

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Funeral

The Funeral

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boarding House

Boarding House

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thriller: A Cruel Picture

Thriller: A Cruel Picture

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Watcher in the Attic

The Watcher in the Attic

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry