• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★½

  • Power On: The Story of Xbox

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

  • Lamb

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Flee

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½