Sort by

Caleb has logged 41 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry