• Miss Americana

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★½

  • General Magic

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Defiant Ones

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★

  • Creed

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Cloud Atlas

    ★½

  • Skyfall

    ★★★★

  • Argo

    ★★★

  • Looper

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • Hemingway & Gellhorn

    ★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★½

  • Moneyball

    ★★★★½

  • Super 8

    ★★★

  • Drive

    ★★½

  • The Tree of Life

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Bridesmaids

    ★★★★

  • Paul

  • The Fighter

    ★★½

  • Senna

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • The Town

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★½

  • The King's Speech

    ★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★

  • Inception

    ★★★

  • Predators

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • Robin Hood

    ½