RSS feed for simon1972
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bait

Bait

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zoran, il mio nipote scemo

Zoran, il mio nipote scemo

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What the F* Is Going On?

What the F* Is Going On?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marrakech Express

Marrakech Express

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Evelyn

Evelyn

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry