Sort by

Simon has logged 11 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
His House

His House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry