Sort by
  • This Place Rules

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • The Batman

    ★★½

  • Both Sides of the Blade

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Fire on the Plain

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Murina

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Sisters with Transistors

    ★★★★

  • We Are As Gods

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Palm Springs

  • Little Women

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Becoming Nobody

    ★★★½

  • Coup 53

    ★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

  • Varda by Agnès

  • Beyond The Visible - Hilma af Klint

    ★★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Midnight Family

    ★★★★½

  • One Child Nation

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Vice

    ★½

  • Botero

    ★★★½

  • Nureyev

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • 3 Faces

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • General Magic

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

  • Science Fair

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Tales from the Winnipeg Film Group

    ★★★★

  • Microhabitat

    ★★★★

  • The Death of Stalin

  • My Year with Helen

  • Good Time

    ★★★★½

  • Happy End

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer