RSS feed for Simon

Simon has logged 23 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Where is Robert Fisher?

Where is Robert Fisher?

2016
×
Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Annie

Annie

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Blurred Lines: Inside the Art World

Blurred Lines: Inside the Art World

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Go

Go

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★
Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry