• Nobody

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Transparent: Musicale Finale

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Echo

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Berlin, I Love You

    ½

  • Greener Grass

  • The Farewell

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Warp Speed Chic

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • mid90s

    ★★

  • Widows

    ★★★★