• Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Till Death

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Voyagers

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Audrey

    ★★★★

  • The Call

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Clouds

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Sightless

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The F**k-It List

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★