Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
15
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
Edit this entry  
14
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
26
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
Edit this entry  
12
After

After

2019
×
Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

2013
×
Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
Edit this entry  
05
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★
Edit this entry  
29
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Edit this entry  
29
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
29
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry