• Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • I Want You Back

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • I don’t know where I’m going (but I’m glad that I’m here)

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • The Alpinist

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Vault

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Together Together

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Death to 2020

  • The Last Blockbuster

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½