Sort by

Simon has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Once Brothers

Once Brothers

2010
×
Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Edit this entry  
19
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
11
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry