I. Simon has logged 340 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
Edit this entry  
14
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Octopussy

Octopussy

1983
×
Edit this entry  
08
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★½
Edit this entry  
08
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Edit this entry  
07
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★½
Edit this entry  
05
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★½
Edit this entry  
05
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
Edit this entry  
04
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
½
Edit this entry  
22
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry