I. Simon has logged 47 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
Edit this entry  
19
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Adam & Paul

Adam & Paul

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry