justine ✨ has logged 24 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Inventing the Abbotts

Inventing the Abbotts

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Remaining

The Remaining

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★½
Edit this entry  
03
Just Jim

Just Jim

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry