Simon has logged 25 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
He Named Me Malala

He Named Me Malala

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Changes Everything

This Changes Everything

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Game

Big Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shanghai

Shanghai

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Low Down

Low Down

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellions

Hellions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demon

Demon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Performer

The Performer

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Criminal Who Stole a Crime

The Criminal Who Stole a Crime

1969
×
★★★
Edit this entry  
13
Office

Office

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cut

The Cut

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Survivors, Please

No Survivors, Please

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Futureworld

Futureworld

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bank Dick

The Bank Dick

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Contracted: Phase II

Contracted: Phase II

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Weekend

Dirty Weekend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry