• The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Cult

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Dead

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Archive

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★