Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Lover, Stalker, Killer

Lover, Stalker, Killer

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Hud

Hud

1963
×
★★★★
Edit this entry  
17
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Edit this entry  
03
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Migration

Migration

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Nightmare

American Nightmare

2024
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Hell Camp: Teen Nightmare

Hell Camp: Teen Nightmare

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Bound

Bound

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Edit this entry  
30
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Smile

Smile

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Flatland

Flatland

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Edit this entry  
19
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry