RSS feed for Simon

Simon has logged 13 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry