Simon has logged 10 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Seeing Allred

Seeing Allred

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Rachel Divide

The Rachel Divide

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry