Sort by

Simon has logged 11 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The General

The General

1926
×
★★★
Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry