• Dear Destiny

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Alpenglow

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Landscapers

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • CRAM

    ★★★★

  • The Falconer

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Disfluency

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Memoria

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Ranch Water

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Summer Reign

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Sons of the Sea

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • The Undoing

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Black Is King

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Victor in Paradise

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Marc Maron: End Times Fun

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★★