• The Northman

    ★★½

  • Loser

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Days Without

    ★★★

  • Nest

    ★★★★★

  • Áramótaskaup 2021

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Dear Thomas

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Lost Illusions

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Back Then

    ★★

  • Wild Men

    ★★★

  • The Odd-Job Men

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • 111 Good Days

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Bruno Reidal: Confessions of a Murderer

    ★★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • Zero Fucks Given

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Clara Sola

    ★★★★

  • Free Men

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Blondie: Vivir en la Habana

    ★½

  • Do Not Hesitate

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Spagettí (Lauslega byggt á sannri sögu)

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • When We Are Born

    ★★

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Moon, 66 Questions

    ★★★

  • Archipelago

  • Passing

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★½

  • CODA

    ★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Island Living

  • News of the World

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Last Bath

    ★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Tove

    ★★★★

  • All Dogs Die

  • Reykjavík City Symphony

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Any Day Now

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★