RSS feed for Jake
  • anohana: The Flower We Saw That Day

    ★★★★★

  • Devilman: Crybaby

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★

  • Puella Magi Madoka Magica

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Sandlot

    ★★★

  • Hunter x Hunter

    ★★★★★

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood

    ★★★★★

  • Monster

    ★★★★★

  • Searching

    ★★½

  • Zathura: A Space Adventure

    ★★½

  • The Secret of NIMH 2: Timmy to the Rescue

  • Changing Lanes

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Contagion

    ★★★½

  • Tremors

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Speed Racer

    ★★★½