Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Memory

Memory

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Moonfall

Moonfall

2022
×
½
Edit this entry  
14
Blacklight

Blacklight

2022
×
Edit this entry  
12
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
The 355

The 355

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1998
×
½
Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
½
Edit this entry  
07
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry