• 22 Jump Street

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • 13 Sins

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Neighbors

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Voices

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Whiplash

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★

  • Frozen

    ★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Sacrament

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★

  • This Is the End

    ★★★★

  • The Purge

  • Nebraska

    ★★★

  • Blue Ruin

    ★★★★

  • Star Trek Into Darkness

  • Evil Dead

    ★★★★

  • V/H/S/2

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Would You Rather

    ★★

  • Taken 2

    ★★★

  • Looper

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★½

  • Dredd

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • The Expendables 2

    ★★★★

  • V/H/S

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Ted

    ★★★

  • Prometheus

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Avengers

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • [REC]³ Genesis

    ★★★

  • The Woman in Black

    ★★

  • The Darkest Hour

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Paranormal Activity 3

    ★★

  • You're Next

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★★

  • Fright Night

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Attack the Block

    ★★★½

  • The Next Three Days

    ★★★★

  • 127 Hours

    ★★★

  • Troll Hunter

    ★★★★

  • Paranormal Activity 2

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • RED

    ★★★★

  • Buried

    ★★★★

  • Piranha 3D

    ★★

  • The Expendables

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

  • Despicable Me

  • The Losers

    ★★★★

  • Monsters

    ★★

  • Kick-Ass

    ★★★

  • Birdemic: Shock and Terror

  • The Crazies

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★