Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★
Edit this entry  
27
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★½
Edit this entry  
19
International Falls

International Falls

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Jackal

The Jackal

1997
×
★★
Edit this entry  
25
42

42

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
½
Edit this entry  
27
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Permanent

Permanent

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Citizen Bio

Citizen Bio

2020
×
★½
Edit this entry  
24
Prophet's Prey

Prophet's Prey

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
This Mountain Life

This Mountain Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Noah

Noah

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pumzi

Pumzi

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Antz

Antz

1998
×
★★
Edit this entry  
11
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★
Edit this entry  
06
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cadillac Man

Cadillac Man

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Losers

Losers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
American Experience: Tesla

American Experience: Tesla

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blurred Lines: Inside the Art World

Blurred Lines: Inside the Art World

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Edit this entry  
12
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★
Edit this entry  
09
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
Edit this entry  
08
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★
Edit this entry