RSS feed for Jordan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nicky Deuce

Nicky Deuce

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gus

Gus

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, The Bad, The Hungry

The Good, The Bad, The Hungry

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Royal Wedding

Royal Wedding

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry