RSS feed for Jordan

Jordan has logged 109 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
Edit this entry  
09
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, The Bad, The Hungry

The Good, The Bad, The Hungry

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Royal Wedding

Royal Wedding

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Miracle

Miracle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Norbit

Norbit

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pride of the Yankees

The Pride of the Yankees

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Edit this entry