Sort by

Sindt417 has logged 355 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry