Sort by

Sindt417 has logged 36 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lover

Lover

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry