Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Panduan Mempersiapkan Perpisahan

Panduan Mempersiapkan Perpisahan

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Virgo and the Sparklings

Virgo and the Sparklings

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
THE FIRST SLAM DUNK

THE FIRST SLAM DUNK

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Innocent Vengeance

Innocent Vengeance

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dear David

Dear David

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Long Way, Don't Forget to Go Home

A Long Way, Don't Forget to Go Home

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mangkujiwo 2

Mangkujiwo 2

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballads of Roy

The Ballads of Roy

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bayi Ajaib

Bayi Ajaib

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jailangkung: Sandekala

Jailangkung: Sandekala

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Autobiography

Autobiography

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Check the Store Next Door 2

Check the Store Next Door 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
The Viewing

The Viewing

2022
×
Edit this entry  
02
Joyland

Joyland

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Galang

Galang

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Autobiography

Autobiography

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Bears

No Bears

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Nightmare

Portrait of a Nightmare

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Like & Share

Like & Share

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sacred 2

Sacred 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lara Ati

Lara Ati

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry