Sort by

PASKALIS DAMAR has logged 140 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Check the Store Next Door

Check the Store Next Door

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
11
Ngenest

Ngenest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Headshot

Headshot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terjebak Nostalgia

Terjebak Nostalgia

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Salawaku

Salawaku

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Letters from Prague

Letters from Prague

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Standing Tall

Standing Tall

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry